zaloguj

Zanim wybierzesz sieć - dokładnie sprawdź franczyzodawcę

Nie ulega wątpliwości, że wybór o założeniu własnej działalności – obojętnie czy swojej „autorskiej” czy franczyzowej – wymaga dokładnego przemyślenia, przeanalizowania i przygotowania. Tym bardziej, jeśli mamy zainwestować własne pieniądze w biznes pod cudzym szyldem. Dlatego też wybór odpowiedniego dla siebie franczyzodawcy powinien być dokonany mądrze i bardzo świadomie.

Z tego artykułu dowiesz się:

Marcin Uliński, ekspert portalu ds. franczyzy. 13 lat praktycznego doświadczenia w zarządzaniu marketingiem, operacją, sprzedażą, tworzeniu konceptów biznesowych, sieci franczyzowych oraz sieci punktów własnych. Pomoże Ci odpowiedzieć na pytania:

 

  • jak mądrze i świadomie przygotować się do wyboru odpowiedniego dla siebie biznesu franczyzowego?
  • czy możliwe jest partnerstwo między dawcą a biorcą licencji?
  • jak uniknąć nieporozumień we współpracy franczyzowej?

Wielu przedsiębiorców działających w sektorze franczyzy porównuje ją do … małżeństwa. Obie strony – dawca i biorca licencji – wiążą się ze sobą długoterminową decyzją, „na dobre i złe” i odtąd wspólnie mają działać dla dobra tego związku.

 

Dokładna selekcja odpowiednich sieci

- Tak, coś w tym jest – potwierdza Marcin Uliński. – Od tej bardzo ważnej decyzji wejścia ze swoimi pieniędzmi w cudzy biznes zależy, jak ułoży się nasze dalsze życie, nie tylko to zawodowe.

 

Jak więc wybrać dobrze i nie dać się zwieść opowieściami franczyzodawców o opłacalności ich konceptu i zadowoleniu biorców, chwytliwymi sloganami reklamowymi, zdjęciami lokali wypełnionych klientami?

 

- Trzeba po prostu zweryfikować ofertę franczyzodawcy – mówi Marcin Uliński. – Nic nas nie może zaskoczyć, ani rozczarować. Przede wszystkim – decyzja o założeniu własnego biznesu musi być podparta:

  • dokładnym rozważeniem wszystkich za i przeciw;
  • analizą swoich możliwości finansowych;
  • analizą lokalnego rynku;
  • braniem pod uwagę wielkość miasta, ilość jego mieszkańców, zamożność potencjalnych odbiorców;
  • logiczną kalkulacją;
  • ale także zainteresowaniami i pasją - mamy w końcu robić to, co lubimy.

Idealnie byłoby, gdyby wybrana przez nas sieć działała w branży naszych zainteresowań, odpowiadała zapotrzebowaniom lokalnego rynku, koszty jej inwestycji mieściły się w naszym budżecie i przede wszystkim – aby przynosiła nam przychody. Biznes franczyzową musi się opłacać.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.17

Udostępnij artykuł:

Fitness na trampolinach. Skokami po zdrowie i super sylwetkę Fitness na trampolinach. Skokami po zdrowie i super sylwetkę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem