zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Betoniarki, mini-koparki, zagęszczarki, młoty - coraz więcej osób zamiast kupować sprzęt budowlany za duże pieniądze, udaje się do wypożyczalni. Praktykują to zarówno małe firmy budowlane, konsorcja nadzorujące duże inwestycje, jak i osoby prywatne chcące zbudować i wyremontować własny dom.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak poznać inne pomysły na biznes sprawdź tutaj.
  • Jak zadbać o wzrost swojego biznesu w oparciu o franczyzę sprawdź tutaj.

W wypożyczalni otrzymają specjalistyczny sprzęt wysokiej jakości, który akurat potrzebują, zdecydowanie taniej niż w przypadku jego kupna, eliminując problem jego utrzymania i późniejszego zbytu, minimalizując zapasy własne majątku trwałego przedsiębiorstwa. Jest to więc dobry pomysł na biznes dla osób znających się na budowlance i posiadającym środki na inwestycje.

Milion zł na początek

A koszty założenia działalności nie są małe.

- Zakładając tą działalność musimy oferować sprzęt wysokiej jakości i duże zaplecze sprzętowe - relacjonują działający już w tej branży. - Na początek trzeba będzie zainwestować ok. miliona złotych, a nawet więcej, ponieważ nadążając za potrzebami rynku trzeba będzie dokupować sprzęt lub wymieniać na lepszy.

Dobrym rozwiązaniem może być leasing większego sprzętu zamiast jego zakup. Warto więc skorzystać z dotacji Urzędów Pracy lub z funduszy unijnych. Każdy potencjalny właściciel może oferować sprzęt pod wynajem zgodnie z zapotrzebowaniem lokalnego rynku i własnym zapleczem finansowym.

- Zagęszczarki gruntu, zacieraczka do betonu, betoniarki, mini-koparka, podnośniki, rusztowania, maszyny spalinowe, wiertarki udarowe, młoto-wiertarki, młoty udarowe, młot wyburzeniowy, pilarki, szlifierki, frezarki, bruzdownica, odkurzacz przemysłowy, spawarki, agregat, pompa, drabina wysokościowa, niwelator laserowy, zgrzewarka do rur, skoczki, mieszarki do betonu, odśnieżarki, piły do betonu, papiery ścierne do flexów itp.- wyliczają właściciele. - Jednym słowem urządzenia do prac ziemnych i transportu materiałów, urządzenia do prac betoniarskich i obróbki betonu, do zagęszczania gruntu i asfaltu, urządzenia techniki bezpieczeństwa drogowego, urządzenia do prac na wysokości, agregaty i maszty oświetleniowe, elektronarzędzia, pompy, nagrzewnice i osuszacze.

Taka działalność sprawdzi się najlepiej w mieście rozwijającym się, w którym wciąż budowane są nowe osiedla i nie ma dużej konkurencji. Według ekspertów z tej branży to biznes opłacalny - wykorzystując fundusze unijne państwo i samorządy lokalne wciąż inwestują w infrastrukturę - drogi, ulice itp.

- Warto zorientować się, jaki asortyment oferuje konkurencja i samemu proponować coś innego - radzą właściciele. - Czasami zdarza się, że na mamy zapisy na jakieś urządzenia, np. rusztowania na trzy miesiące, cykliniarki na pół roku, a miksokrety - na półtora roku! Poza tym trzeba pamiętać, że drobne elektronarzędzia ma obecnie większość ludzi, ponieważ nie są zbyt drogie. Dlatego też warto pomyśleć przede wszystkim np. o mini-koparkach, gilotynach do kostki, betoniarkach. To biznes, który szybko może się zwrócić. Oczywiście sprzęt dowozimy do klientów własnym transportem, niezbędny więc będzie zakup odpowiedniego auta. Jeśli chodzi o markę sprzętu - to sprawa indywidualna i zależy od kontaktów z dostawcami i proponowanego przez nich serwisu. Ważne, aby w ofercie dostępne były sprzęty o różnych parametrach technicznych, pozwalające na dobranie odpowiedniego urządzenia do wymagań konkretnej inwestycji.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.36

Udostępnij artykuł:

Podarunkowe gadżety pomysłem na biznes Podarunkowe gadżety pomysłem na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem