zaloguj

Franczyza z dofinansowaniem Tak! Sprawdź gdzie

Wystartowanie z własnym biznesem w ramach systemu franczyzowego jest przeważnie łatwiejsze i tańsze niż tworzenie firmy pod zupełnie nową i nieznaną marką. Jednakże dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza ludzi młodych i takich, którzy zakładają pierwszą działalność niektóre kwoty wiążące się ze skorzystaniem z opcji franczyzowej są wciąż za duże.

Okazuje się, że niektóre firmy współfinansują zakup wyposażenia lokalu, pomagają pozyskać fundusze na działalność franczyzową lub biorą na siebie koszty zatowarowania. Prezentujemy niektóre z nich.

AVIVA DLA RODZINY – współfinansuje otwarcie Twojego lokalu

Aviva dla Rodziny to sieć placówek o domowym wystroju, należąca do Avivy – jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Europie.

W placówce istnieje możliwość oferowania zarówno ubezpieczeń i programów inwestycyjnych Avivy, jak i ubezpieczeń majątkowych innych wiodących Towarzystw oraz kredytów (gotówkowych, hipotecznych, dla firm).

W pierwszy roku franczyzobiorca może liczyć na zysk nawet w wysokości 10 000 zł miesięcznie.

Wsparcie dla partnera obejmuje m.in. comiesięczne dofinansowanie w wysokości 3000 zł na wynagrodzenia dla pracowników (przez pierwsze pół roku, z możliwością bezterminowej kontynuuacji), możliwość otrzymania nawet do 40 000 zł na aktywizację zespołu sprzedażowego oraz wsparcie w procesie wdrażania pracowników.

AVIVA dla Rodziny współfinansuje otwarcie lokalu. Bierze na siebie większą część wydatków związanych z uruchomieniem placówki.  Od partnera oczekuje wkładu w wysokości ok. 30 tys. zł (to wszystkie koszty, jakie ponosi, bowiem nie ma opłaty licencyjnej).

Ponadto franczyzbiorca otrzyma 10000 zł rocznie na działania marketingowe oraz pomoc przy organizacji lokalnych wydarzeń, dni otwartych w placówce, działaniach w social media, prowadzeniu kampanii w internecie, czy produkcji tradycyjnych materiałów reklamowych.

Franczyzodawca współfinansuje wyposażenie (m. in. umeblowanie, sprzęt elektroniczny) oraz event otwarcia.

Zaangażowanie środków finansowych banku w wyposażenie placówki partnerskiej oferuje także np. Alior Bank Partner.

ECOMYJNIA PAROWA POD SUPERMARKETEM – pomoc w zdobyciu bezzwrotnych dotacji

Ecomyjnia zajmuje się nie tylko świadczeniem usług, ale również produkcją, dystrybucją i serwisem myjni parowych, odkurzaczy sucho-mokro i ekstrakcyjnych, ozonatorów oraz kosmetyków samochodowych.

Myjnia parowa pod supermarketem to idealny pomysł na dochodowe przedsięwzięcie. Dla tych, którzy boją się sami rozpocząć taką działalność, idealna będzie opcja franczyzowa.

Ecomyjnia oferuje swoim partnerom gotowy pomysł na biznes razem z atrakcyjną lokalizacją, gdzie klientów zainteresowanych usługą z pewnością nie zabraknie – zapewnia Michał Borkowski z DetailKing Group – Przyszłym franczyzobiorcom dajemy możliwość skorzystania z 500 gotowych lokalizacji. Klient nie musi się martwić o to, że supermarket nie będzie chciał wypożyczyć części swojego parkingu na potrzeby myjni. Po stronie klienta będą tylko koszty dzierżawy – ok. 1500 – 2000 zł.

Poza tym sieć pomaga we wszelkiego rodzaju kwestiach technicznych oraz zdobyciu finansowania. Najciekawszą formą są oczywiście dotacje, które można pozyskać dzięki ekologicznemu charakterowi działalności.

Nasi franczyzobiorcy nie muszą martwić się nie tylko znalezieniem atrakcyjnej lokalizacji, ale i zdobyciem bezzwrotnych dotacji pokrywających koszty inwestycji w 100% – mówi Michał Borkowski.

Kompleksowo pomagają w pozyskaniu potrzebnego finansowania. W ramach współpracy oferują miedzy innymi:

  • pomoc w pozyskiwaniu dotacji z programów realizowanych przez Urzędy Pracy;
  • udział w finansowaniu organizowanym przez Unię Europejską;
  • pomoc w pozyskaniu leasingu;
  • pomoc w pozyskaniu kredytu.

Firma zajmuje się kompleksową pomocą w pozyskiwaniu środków z Urzędów Pracy, Unii Europejskiej, PFRON.

Partnerzy mogą liczyć na aktywną politykę marketingową, profesjonalny system szkoleń, atrakcyjne programy rabatowe, wyłączność terytorialną oraz bieżące wsparcie techniczno-merytoryczne. Co również ważne – ceny myjni i jej wyposażenia w opcji franczyzowej są nawet 10% niższe niż w opcji jej zakupu i prowadzenia na własną rękę. Poza tym niższe są także koszty kosmetyków i akcesoriów.

ADA PLUS – możliwość dofinansowania nowych stoisk

Firma jest producentem markowej biżuterii srebrnej, która od 1996 roku posiada swoich stałych odbiorców w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Niemczech. W swojej ofercie posiada kilka tysięcy wzorów łańcuchów, kompletów kolczyków, wisiorków bransoletek, pierścionków oraz kolii wykonanych ze srebra najwyższej jakości, często z dodatkiem kamieni szlachetnych lub półszlachetnych.

Swoim strategicznym partnerom firma zapewnia dofinansowanie nowo tworzonych stoisk
w wysokości od 5.000 do 50.000 złotych, proporcjonalnie do wniesionego wkładu finansowego, ponieważ jej celem jest szybka rozbudowa sieci sprzedaży w miastach całej Polski.

ADA PLUS jest jedyną markową firmą jubilerską, która finansuje kompletne, prestiżowe wyposażenie stoiska w podświetlane gabloty, lady, logo firmy, ekspozytory do srebra oraz materiały reklamowe niezbędne do dekoracji ścian i okien wystawowych.

U wiodących partnerów istnieje możliwość uzyskania bezpłatnego bonusu w formie pakietu reprezentacyjnego.

BIKE CAFE – wsparcie leasingowe

Bike Café to pierwsza w Polsce sieć mobilnych kawiarni rowerowych. Kawiarnie znajdują się na stylizowanych i odpowiednio przystosowanych rowerach poruszających się swobodnie w przestrzeni miejskiej.

Franczyza Bike Café, to propozycja dla osób przedsiębiorczych, chcących relatywnie niedużym nakładem finansowym stać się właścicielem całorocznego punktu bądź sieci punktów gastronomiczny.

Koncepcja Bike Café zapewnia dużą dowolność wyboru modelu prowadzonej sprzedaży:

  • Coffee to Go - szybka sprzedaż z punktu na ruchliwej ulicy;
  • Event Cafe- mobilna kawiarnia na festiwalu, targu, koncercie;
  • Wyspa Kawowa- sprzedaż z punktu zlokalizowanego w centrum handlowym, dworcu, biurowcu.

Franczyzobiorca sam decyduje gdzie, kiedy i w jakiej formie prowadzi danego dnia sprzedaż.

Kwota inwestycji to 45 tys. zł netto - by rozpocząć swój biznes.

Firma współpracuje z Europejskim Funduszem Leasingowym oferującym atrakcyjne oferty finansowania inwestycji.

Brak stałych opłat licencyjnych.

SETKA BAR – wsparcie w zakresie finansowania inwestycji

Jest to stworzony w scenerii i klimacie dawnego PRL-u SETKA Bar Polski Ludowej. Franczyza Setki tworzy nową rynkową niszę. Koncept łączy bowiem zalety kilku konceptów gastronomicznych: piwiarni, pijalni wódki i piwa, restauracji szybkiej obsługi oraz restauracji casual dining. Setka jest lokalem czynnym niemal 24 godziny na dobę (z krótką przerwą techniczną).

Dzięki tym elementom Setka jest rentownym biznesem, którego zyski przekraczają oczekiwania inwestorów i są zdecydowanie wyższe niż średnia innych biznesów gastronomicznych, które działają w oparciu o franczyzę. Przy zastosowaniu zaleceń franczyzodawcy koncept daje szansę na zwrot z inwestycji nawet w ciągu 14 miesięcy.

Przyszli franczyzobiorcy mogą liczyć na wsparcie franczyzodawcy w zakresie finansowania inwestycji. Dzięki temu udało się istotnie obniżyć próg wejścia we franczyzę Setki.

KOMFORT – koszty zatowarowania po stronie franczyzodawcy

Komfort jest największą polską siecią z materiałami do aranżacji podłóg i częścią grupy MSG (Michał Sołowow Group).

Aby wejść w biznes pod szyldem Komfort, wystarczy dysponować lokalem o powierzchni od 250 do 400 m2 oraz kapitałem 50 tys. zł netto. Resztę kosztów związanych z wyposażeniem i zatowarowaniem sklepu ponosi franczyzodawca. A sklep aranżowany jest zgodnie z nowymi standardami.

- Wyeliminowaliśmy wiele niedogodności, które są chlebem powszednim w tradycyjnym biznesie, m.in. wysoką inwestycję początkową, finansowanie zatowarowania, kredyty kupieckie oraz niesprzedane końcówki kolekcji. To centrala jest właścicielem asortymentu do momentu, kiedy trafi on w ręce klienta. Dzięki temu zmniejszyliśmy do minimum ryzyko błędów możliwych do popełnienia przez franczyzobiorcęmówi Michał Stemplewski. manager klientów kluczowych sieci Komfort, który odpowiada za rozwój franczyzy.

PAKERSI – sfinansowanie całości wydatków z dotacji z Urzędu Pracy

Pakersi - Przesyłki Kurierskie to firma oferująca profesjonalną obsługę przesyłek miejskich, krajowych oraz międzynarodowych, indywidualne warunki dla stałych klientów, a także najlepsze ceny na rynku. Dzięki niedawno uruchomionej nowoczesnej platformie internetowej firma obsługuje również firmy nadające przesyłki krajowe, zagraniczne oraz palety z innych zakątków Polski.

Przyszli franczyzobiorcy decydują się na opcję otwarcia Punktu Kurierskiego Pakersów ze względu na niski koszt inwestycji oraz najniższe ceny przesyłek.

Kwotę potrzebną na start można w całości pozyskać z dofinansowania z Urzędu Pracy (według osób korzystających z franczyzy tej firmy Pakersi są jedynym franczyzodawcą, który pozwala na sfinansowanie całości wydatków z dotacji z UP).

Przedsiębiorcy, którzy skorzystali z tej opcji franczyzowej zapewniają, że Pakersi pomogli im szybko przygotować wniosek o dotację i już po miesiącu mieli środki na koncie, które wystarczyły w zupełności na wyposażenie Punktu Kurierskiego. Równolegle w oczekiwaniu na przyznanie dotacji znajdowali i adaptowali odpowiedni lokal oraz zostali przeszkoleni w centrali.

Rodzaj działalności gospodarczej, franczyza, może być dofinansowywana z Funduszy Europejskich. O pozyskanie środków unijnych można starać się w ramach Programu Kapitał Ludzki albo z wojewódzkich programów regionalnych, oczywiście na ściśle określonych zasadach.

Beneficjent unijnych środków (franczyzodawca) musi w prezentowanym biznesplanie uwzględnić tylko tych franczyzobiorców, z którymi współpraca nie naruszy zasad warunkujących dofinansowanie z UE.

 

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.20

Udostępnij artykuł:

Jakie są zalety oraz wady przynależności do sieci franczyzowej Jakie są zalety oraz wady przynależności do sieci franczyzowej
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem