zaloguj
PRZEWIŃ

Mulierstore - zegarkowe marzenia z Hiszpanią w tle

Wszystko zaczęło się kilka lat temu w Hiszpanii. Katarzyna Stranc zaraz po ukończeniu poznańskiego AWF-u wyjechała do Hiszpanii szukać własnej drogi życiowej. Spotkała na niej przedsiębiorczego Hiszpana. Wspólne zamiłowanie do mody udało im się przekuć w biznes. Dziś prowadzą wspólnie Mulier Store, który w kilkanaście miesięcy stał się Mekką fanów dobrego stylu. W chwilę po pierwszych urodzinach sklepu, jego właściciele podsumowują pierwszy rok działalności.

 

Poszukiwania pasjonatki

  Mulier Store to sklep internetowy oferujący markowe zegarki w trzech krajach europejskich. 25-letnia Katarzyna Stranc, współwłaścicielka sklepu przyznaje, że aby mógł powstać musiała zmierzyć się zarówno ze swoimi planami na przyszłość, jak i z faktem, że nie do końca spełniają one jej oczekiwania.   Katarzyna Stranc w zegarku z Mulier Store-dpnb1   - Po przeprowadzce do Hiszpanii stawiałam pierwsze kroki w swoim zawodzie ? turystyce. Zajmowałam się animacją w znanym hotelu. Praca była ciekawa, poznawałam wielu wspaniałych ludzi, ale z czasem coraz częściej nawiedzała mnie myśl, że to nie do końca, to co mnie cieszy - mówi Katarzyna Stranc, właścicielka Mulier Store. ? Po pracy często myślałam, jak moją wieloletnią kobiecą słabość do mody połączyć z pracą. Wtedy rozpoczęła się moja przygoda z zegarkami.   W Hiszpanii Pani Katarzyna poznała marki modowe, które nie były dostępne w Polsce. Jej szczególną uwagę przykuły zegarki, które wtedy podbijały modowy rynek w Hiszpanii. Pomyślała, że powinny spodobać się również Polkom i rozpoczęła sprzedaż w sieci. Widząc duże zainteresowanie produktami postanowiła przekonać zaprzyjaźnionego Hiszpana Alexa Ahmeda Corominas, by spróbować z zegarkami na szerszą skalę. Wspólna miłość do mody i przedsiębiorcze zacięcie sprawiło, że postanowili rozpocząć prace nad Mulier Store.  

Realizacja ? pierwsze kroki

  Na początku Katarzyna znalazła marki, które chciała zaproponować przyszłym Klientkom. Alex jest świetnym negocjatorem, dlatego to on zajął się omawianiem szczegółów z wybranymi producentami. Dobry podział zadań i dopasowanie ich do indywidualnych predyspozycji znacznie przyśpieszyło wszystkie działania.   Samo stworzenie i przygotowanie sklepu trwało pół roku. Pani Katarzyna na bieżąco nadzorowała poszczególne etapy pracy nad wyglądem i intuicyjnością sklepu.   - Bardzo zależało mi, aby forma nie przerosła treści. Sklep w moim wyobrażeniu miał być minimalistyczny. Nie mógł odwracać uwagi od zegarków ? opowiada Katarzyna Stranc. ? Gdy zobaczyłam efekt końcowy wiedziałam, że udało się osiągnąć zamierzony efekt. Oszczędna forma świetnie komponowała się z nowoczesnym designem naszych produktów.  

Nowe marki

  Podczas, gdy Katarzyna nadzorowała prace nad sklepem, Alex negocjował z dystrybutorami. Pierwszym sukcesem było przekonanie do współpracy producenta zegarków marki Daniel Wellington. Z perspektywy czasu właściciele oceniają zadanie jako stosunkowo proste, gdyż właściciele marki mieli dużą świadomość potencjału sprzedaży Internetowej. Daniel Wellington nie posiada własnych sklepów stacjonarnych.   Katarzyna Stranc-dpnb2 - Mimo, że początki z Danielem Wellingtonem były proste, to największą trudnością w naszej pracy jest właśnie pozyskiwanie nowych dystrybutorów ? opowiada Pan Alex współwłaściciel Mulier Store. - Znane zegarkowe marki często mają nieco przestarzałą politykę i swoje zegarki sprzedają tylko zegarmistrzom albo sklepom jubilerskim. Mają obawy co do sprzedaży internetowej. Moim zadaniem jest zmiana ich sposobu myślenia i pokazanie ogromu możliwości, jakie da współpraca z Mulier Store   Mimo trudności w przekonaniu producentów do sprzedaży internetowej w Mulier Store wkrótce pojawi się nowa propozycja ? zegarki Skagen. Mulier Store będzie tym samym pierwszym sklepem internetowym w Hiszpanii, który będzie oferował tę markę nie mając sklepu stacjonarnego.  

Początki ? Europa

  Sprzedaż w Mulier Store na dobre rozpoczęła się 27 lutego 2014 roku. Ruszyła jednocześnie w trzech krajach ? w Polsce, Hiszpanii i Anglii. Dziś jest to cała Europa. Największym wyzwaniem przy całym przedsięwzięciu okazała się promocja sklepu na zupełnie różnych rynkach.   - Mimo solidnej analizy poszczególnych rynków musieliśmy sami sprawdzić, co najbardziej odpowiada Klientkom w poszczególnych krajach ? opowiada Katarzyna Stranc. ? Okazało się, że preferencje co do formy reklamy czy zakupów nieco się różnią w zależności od kraju, w którym działamy. Wiąże się to na pewno z sytuacją materialną ? Polacy częściej kupują zegarki w prezencie, na specjalną okazję. Angielki czy Hiszpanki stać na więcej ? często mogą sobie pozwolić na zegarek do konkretnej stylizacji, by poprawić sobie humor. Rozumiemy tę różnorodność i staramy się dopasować ofertę do potrzeb różnych Klientów. Polki mogą np. liczyć na częstsze promocje okazjonalne ? dodaje Pani Katarzyna.  

Siła w skrajnościach

  Katarzyna i Alex zgodnie twierdzą, że Mulier Store był strzałem w dziesiątkę. Aktualnie oferują przeszło 130 modeli zegarków od czterech cenionych projektantów ? Olivia Burton, Nixon, Daniela Wellingtona i Triwy.   - Męskie i kobiece, a jednocześnie międzynarodowe spojrzenie zarówno na modę, jak i na biznes pozwala nam na znalezienie złotego środka, który w tym przypadku stał się przepisem na sukces ? mówi Katarzyna. ? Czasem myślę, że to nie mogłoby się udać tylko w jednym kraju, jednemu z nas. Nasza wizja i strategia to połączenie dwóch skrajności, które jak widać na przykładzie Mulier Store, świetnie się uzupełniają.   Plany Mulier Store na 2015 rok? ?Ciągły rozwój? ? odpowiedzieli zgodnie właściciele. Wkrótce na stronie pojawią się zegarki nowej marki Skagen. W planach na ten rok jest wprowadzenie jeszcze kilku znanych marek m.in. ? Fossil, DKNY, Larsson & Jennings czy Marc Jacobs.   - W przyszłości chcielibyśmy ruszyć z marką własną ? opowiada z błyskiem w oku Pani Katarzyna. ? Póki co moje marzenia się spełniają, więc wierzę, że i to mogę zrealizować. Źródło: http://www.mulierstore.com

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.02

Udostępnij artykuł:

Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem