Aktualności

Zwycięzca Gdyńskiego Biznesplanu

23-letni Damian Szymański i jego projekt połączenia internetowych kursów elektroniki ze sprzedażą modułów do samodzielnego montażu urządzeń wygrał tegoroczny konkurs Gdyński Biznesplan na najciekawszy pomysł na biznes.Damian Szymański z Gdyni skończył inżynierskie studia na kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Gdańskiej, teraz jest na magisterskich studiach – elektronika i telekomunikacja. Od 10 lat pasjonuje się elektroniką i konstruowaniem robotów.

Dwa w jednym

– To moje życiowe hobby. Cztery lata temu założyłem serwis Forbot.pl poświęcony amatorskiej robotyce, w którym zamieszczam artykuły i porady na temat elektroniki. Strona ma już 10 milionów wizyt – opowiada Szymański, który działa w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

W zeszłym roku jego pomysł na biznes zwyciężył w organizowanym przez politechnikę konkursie Jaskółki Przedsiębiorczości.

Teraz osiągnął jeszcze większy sukces – w tegorocznej edycji organizowanego przez miasto konkursu Gdyński Biznesplan pokonał blisko pół tysiąca rywali i zdobył pierwsze miejsce. Przekonał jurorów projektem „Forbot – produkcja modułów elektronicznych oraz serwis edukacyjny”. Na czym polega?

– Na mojej stronie internetowej zacząłem zamieszczać bezpłatne kursy budowy robotów. Ale o moduły do ich zbudowania każdy dotąd musiał starać się sam. Teraz chcę połączyć te internetowe kursy elektroniki ze sprzedażą części do samodzielnego montażu urządzeń – tłumaczy.

To novum na rynku. Dotąd z jednej strony funkcjonowały poradniki (głównie książkowe), z drugiej – sprzedawcy części.

– Ja te dwa elementy połączę. Na początek będę kupował elementy u dystrybutorów, ale z czasem zamierzam tworzyć autorskie projekty modułów i zlecać ich wykonanie na zewnątrz.

Na ten cel przeznaczy 20 tys. zł – główną nagrodę w Gdyńskim Biznesplanie.

Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER