Aktualności

Zostać producentem soków. Zaproś do sadu mobilną tłocznię zdrowych napojów

Zdrowy, pożywny sok wcale nie musi oznaczać napoju z koncentratem pełnym konserwantów. Na polskim rynku funkcjonują już firmy, dysponujące mobilnymi maszynami do tłoczenia soków. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Dar Ogrodu Dariusz Jezierski. Mobilne urządzenie do produkcji soków naturalnych metodą tłoczenia, oferuje wielokrotnie nagradzany austriacki producent maszyn agrotechnicznych firma Kreuzmayr GMBH.

Zalety mobilnej tłoczni są oczywiste. Dla właściciela sadu, to przede wszystkim mniejsze koszty. Zapraszając firmę tłoczącą soki na miejscu zyskuje on czas i pieniądze. Zysk to także własny, niepowtarzalny produkt, który „od teraz” można reklamować jako „ten konkretny z naszego sadu”. Dodatkowo jeśli mobilny przetwórca dysponuje odpowiednimi opakowaniami, sadownikowi pozostaje tylko cieszyć się z wydajności swojej plantacji i maszyny, która do niego zawitała. A wszystko pod warunkiem dostępu do czystej wody wodociągowej i trójfazowego łącza elektrycznego, niezbędnych do uruchomienia maszyny.

Świeży sok we „własnym” pudełku

Urządzenie dzięki potężnej prędkości obrotowej pozwala na miejscu w sadzie, stworzyć jednorodny poziom zmętnienia soku. Firma Dar Ogrodu gwarantuje, że kolejne partie soków będą takie same. Zastosowana technologia pozwala na pozbywanie się niepożądanego osadu. Oczywiście otrzymany sok będzie zawierał naturalny osad i zmętnienie. Dodajmy, że tak powstające produkty mają optymalny czas przydatności do spożycia. W ten sposób wytworzone produkty nie będą zawierały konserwantów, cukru i dodatkowej wody.

Producent Dar Ogrodu informuje, że by wytłoczyć sok wystarczy dostarczyć minimum 50 kg jabłek, gruszek, czy aronii. Natomiast wspomniane we wstępie tłoczenie soków na miejscu odbywa się od minimum 5 ton owoców. Dodajmy, że 1000 litrów płynów zapakowanych w 10-litrowe Bag-in-Box zajmuje około 1,4 m3. Warto wiedzieć, że ten sam produkt w szklanych butelkach zajmuje 2,45 m3 czyli niemal 2 razy więcej.

Podsumowanie
Zostać producentem soków. Zaproś do sadu mobilną tłocznię zdrowych napojów
Tytuł
Zostać producentem soków. Zaproś do sadu mobilną tłocznię zdrowych napojów
Opis
Zdrowy, pożywny sok wcale nie musi oznaczać napoju z koncentratem pełnym konserwantów. Na polskim rynku funkcjonują już firmy, dysponujące mobilnymi maszynami do tłoczenia soków. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Dar Ogrodu Dariusz Jezierski.
Autor
Opublikowane przez
DPB

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER