Aktualności

Stuptuty pomysłem na biznes

Mirosława Bugara szyje ochraniacze na łydki dla amatorów turystyki górskiej oraz torby dla myśliwych.

Nieprzespane noce 

Mirosława Bugara zanim zaczęła odnosić sukcesy w biznesie, na własnej skórze przekonała się, że nie każde przedsięwzięcie przynosi wymarzone zyski. – Produkowałam zlewozmywaki, ale ta firma padła, bo nie wytrzymała zalewu towarów z Chin – mówi Mirosława Bugara. 

Na kolejny biznesowy pomysł wpadła na górskim szlaku. – Całą rodziną uwielbiamy górskie wycieczki – mówi Mirosława Bugara. – Wpadłam na pomysł, żeby udoskonalić stuptuty, czyli ochraniacze przed błotem i wilgocią, które zakłada się na łydki podczas wyprawy w góry. Wymyśliłam swój własny model stuptutów. Założyłam firmę i zaczęłam je produkować – opowiada. 

Przełomem dla firmy Carpatus B-M-B był kontrakt podpisany z Lasami Państwowymi. Wówczas produkcja ruszyła pełną parą, pociągając kolejne zlecenia i pomysły. – Przyszli do mnie myśliwi, którzy zgłosili zapotrzebowanie na torby. Chcieli, bym uszyła im takie, w których zmieszczą laptop, lornetkę, nóż i inne akcesoria – opowiada Bugara. 

Teraz jej asortyment obejmuje około stu produktów przydatnych myśliwym. – Ale też miłośnikom zwierząt – dodaje przedsiębiorcza sądeczanka. Tę gałąź produkcji wniosła do firmy jej synowa, która poprosiła panią Mirosławę, by uszyła jej pokrowiec do samochodu dla psa. I tak zrodził się pomysł na samochodowe szelki dla zwierząt. 

Na początku działalności sama zajmowała się szyciem, poszukiwaniem klientów, księgowością. Dziś pomaga jej syn i trzech pracowników, których zatrudniła za pośrednictwem SUP. – Jeśli ktoś chce odnieść sukces w biznesie musi się liczyć z wieloma nieprzespanymi nocami – mówi. Trochę jej szkoda, że dziś już nie ma zbyt wiele czasu na górskie wycieczki.

Audio player with custom width

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER