Pomysł na biznes dla pań

Prowadzimy „czekoladowe lekcje” dla dzieci i dorosłych

O tym, że można prowadzić czekoladziarnię już pisaliśmy w dobrepomyslynabiznes.pl, ale okazuje się, że przy tego rodzaju działalności da się także z powodzeniem poprowadzić warsztaty czekoladowe! Co ciekawe dzieci nie muszą być jedynymi odbiorcami takich zajęć! Takie spotkania mogą być idealnym prezentem gwiazdkowym lub urodzinowym, dla par, a nawet na wieczory panieńskie.

 
Nie jest jednak ważne czy oferta warsztatów skierowana jest do indywidualnego klienta dorosłego czy grup maluchów, w każdym przypadku będzie to okazja do zarabiania. Czekoladziarnie, by przyciągnąć klientów stają się nie tylko urokliwymi kafejkami ze znakomita gorącą czekoladą, ale coraz częściej – klubokawiarniami. Nie zawsze jednak wieczorki muzyczne, wystawy czy spotkania regionalne dla turystów i dzieci muszą być… jedynymi – dodatkowymi pomysłami.
 

Czekoladziarnia od kuchni

Warszawska Manufaktura Czekolady Chocolate Story ok. dwa lata temu poszerzyła swoje usługi o warsztaty czekolady. Początkowo odbywały się one w Łomiankach, blisko głównego budynku produkcyjnego, a od października 2015 r. przeniesiono lokal do centrum stolicy. Do prowadzenia tego rodzaju zajęć konieczna jest odpowiednio dostosowana sala wyposażona w telewizor do prezentacji zdjęć i filmików edukacyjnych. W „Manufakturze” znajduje się również laboratorium, w którym na bieżąco odbywa się produkcja czekolady; temperówka oraz blat granitowy do pokazów temperowania czekolady.

– Tak naprawdę nie robimy nic nowego, pokazujemy dokładnie to, co dzieje się na produkcji – przyznała pani Karolina Sienkiewicz, koordynująca wycieczki i warsztaty w „Manufakturze Czekolady”. – Przede wszystkim zainwestowaliśmy bardzo dużo w maszyny, które potrzebne są do produkcji. To specjalistyczny sprzęt, trudno dostępny i wytwarzany na sztuki – a więc dość drogi. Dodatkowo zainwestowaliśmy w surowce i w wiedzę. Bez zaplecza produkcyjnego, zbudowania marki i świetnych produktów na pewno nie udałoby się nam zbudować oferty ciekawych i wyjątkowych warsztatów.

  • carles

    Wszystko ładnie pięknie…ale fotkę mogliście dać inną na czoło 😉

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER