Pomysł na biznes w mieście

Pomysł na biznes – sklep/wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego

Zabroniona reklama placówek medycznych

Nie można zapominać o ciągłym pozyskiwaniu klientów.

– Pamiętajmy, że od 1 stycznia 2012 r. zabroniona jest reklama placówek medycznych, a więc aptek, punktów aptecznych, sklepów medycznych oraz ich działalności pod groźbą nałożenia kary pieniężnej i wydania nakazu zaprzestania takich działań – przypominają właściciele sklepów/wypożyczalni ze sprzętem rehabilitacyjnym. Inspekcja Farmaceutyczna może nałożyć wówczas karę do 50 000 zł. Nie wchodzą więc w grę ulotki, reklama w lokalnym radio, prasie czy TV. Można jedynie informować (np. poprzez stronę internetową) o tym, jakiego rodzaju działalność sklep prowadzi. Nie wolno natomiast zachęcać do skorzystania z niej.sprzet-rehab_1

Zgodnie z brzmieniem art. 94a ust. 1a ustawy Prawo Farmaceutyczne reklama placówek obrotu pozaaptecznego i ich działalności odnosząca się do produktów leczniczych i wyrobów medycznych jest zabroniona. Art. 71 ww. ustawy określa, że placówką obrotu pozaaptecznego jest m.in. specjalistyczny sklep zaopatrzenia medycznego.

– Można jednak zostać przedstawicielem handlowym własnej firmy – radzą właściciele. – Tylko właściciel zaprezentuje ją jak najkorzystniej, a nie pracownik, który po nabyciu doświadczenia może stać się naszą konkurencją.

Tak więc sam właściciel powinien kontaktować się ze środowiskiem medycznym. Także dlatego, że będzie musiał to robić rozsądnie i…uczciwie.

– Uzyskać np. zgodę dyrekcji placówek na wizyty u lekarzy oraz rzetelne przestrzeganie przepisów antykorupcyjnych – informują właściciele. – Za „podarowanie” lekarzowi „czekoladek” w zamian za polecanie naszego sklepu może nam grozić kara pieniężna i do 8 lat więzienia.

Do sklepu natomiast właściciel powinien zatrudnić sprzedawcę.

– Koniecznie musi to być osoba znającą się na rzeczy np. rehabilitant, fizjoterapeuta, farmaceuta… – mówią prowadzący ten biznes. – Najlepiej, żeby była to osoba po kursie i miała minimum roczne, udokumentowane doświadczenie w sprzedaży sprzętu ortopedycznego.

Podsumowanie
Pomysł na biznes – sklep/wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego
Tytuł
Pomysł na biznes – sklep/wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego
Opis
Sklepów/wypożyczalni ze sprzętem medycznym/rehabilitacyjnym wciąż jest za mało. Nieprawdą jest, że grupa docelowa korzystających z usług takich sklepów/wypożyczalni jest ograniczona. To nie tylko osoby niepełnosprawne i starsze, ale także dzieci, sportowcy z urazami, osoby po różnych wypadkach, z bólami mięśni, stawów.
Opublikowane przez
DPB
 • Wojtek

  Sam wystartowałem z podobnym biznesem, a kto narzeka, że trzeba mieć duże środki na start to lepiej niech weźmie do ręki solidną lekturę. Jest na http://pieniadzenastartup.pl
  Mi bardzo ta wiedza pomogła ruszyć 🙂

 • Olek

  Tutaj wszystko znajdziecie http://pieniadzenastartup.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

 • dla pań
 • w mieście
 • na wsi
 • w internecie
 • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER