Aktualności

Pomysł na biznes – nowatorski sposób czyszczenia budynków

Jaroslaw Romanowski powrócił po latach do Opola, żeby rozwijać opracowany przez siebie w Niemczech nowatorski sposób czyszczenia budynków.

Jedna z opolskich firm, która pracuje w oparciu o technologię czyszczenia wypracowaną przez Romanowskiego, właśnie odświeża dwie ściany zewnętrze opolskiego ratusza. Wcześniej czyściła też fragment fasady głównej siedziby Uniwersytetu Opolskiego.

Tajemnica metody opracowanej przez Romanowskiego tkwi w stosowaniu wody pod niskim ciśnieniem (co powoduje, że nie spłukuje ona farby) i substancji czyszczących, do tego ekologicznych, bo dopuszczonych nawet do kontaktu z żywnością.

– Użycie ich w odpowiednich proporcjach z wodą sprawia, że udaje się oczyścić ściany bez konieczności ich malowania – wyjaśnia Romanowski. – Pozwala to inwestorowi zaoszczędzić nawet do 3/4 kosztów w porównaniu z malowaniem.

Korzyścią jest też szybkość i bezpieczeństwo prowadzenia prac – firma nie stosuje bowiem rusztowań. Urządzeniami pracownicy mogą sięgnąć do wysokości 8-10 metrów, a powyżej pracują z koszy na podnośnikach. – Jeśli mąż w tajemnicy przed żoną zamówi czyszczenie domu, to popołudniu pani domu może się mocno zdziwić widząc czystą elewację i żadnych śladów po pracach – śmieje się pan Jaroslaw.

Technologię czyszczenia różnego rodzaju powierzchni (nie tylko ścian) opracował w Niemczech, gdzie wyemigrował w 1988 roku jako 18-latek. Najpierw pracował tam na budowach. Potem założył mikrofirmę zajmującą się remontami łazienek i wykończeniami wnętrz. Prace wykonywał na terenie Niemiec, Francji, Hiszpanii i Luksemburga. Potem klienci zaczęli zlecać mu dodatkowo opiekę nad budynkami w Hiszpanii, Francji i Austrii. To stało się przyczynkiem do uruchomienia kolejnej działalności związanej z czyszczeniem.

– Zorientowaliśmy się, że dbając o czystość powierzonych nam budynków bardziej niszczymy powierzchnie niż je pielęgnujemy – tłumaczy Romanowski. – Tak zacząłem pracować na substancjami i metodą czyszczenia.

Podkreśla, że w Polsce znalazł firmy, które podjęły się wykonywania takich prac w oparciu o jego metodę i klientów bardziej otwartych niż na Zachodzie. Kolejne plany na rozwój biznesu w Polsce to świadczenie usług dezynfekcyjnych i produkcja maszyn do czyszczenia.

źródło:www.nto.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER