Pomysł na biznes w mieście

Pomysł na biznes: mobilny bar kawowy

Mocna lub delikatna, z puszystą pianką, mlekiem lub ze śmietanką– któż z nas nie lubi „małej czarnej”. Naukowcy znajdują coraz więcej korzyści wynikających z picia tego kofeinowego napoju. Według wielu Polaków nie ma nic lepszego niż poranna kawa. Przyznają też, że delektują się nią także w ciągu dnia.

I tu pojawia się szansa na dobry biznes – mobilny bar kawowy. „Eventowy” lub rowerowy.

Pasja do kawy wyniesiona z rodzinnego domu

– Jestem baristą – mówi Adrian, właściciel mobilnego baru kawowego. – Zawodowo zajmuję się więc wybieraniem, parzeniem oraz podawaniem kawy. Znam wszystkie jej gatunki i właściwości. Ukończyłem odpowiednie szkolenia, pracowałem także w jednej z londyńskich kawiarni pod okiem utytułowanego baristy w Wielkiej Brytanii.

Pasję do kawy wyniósł jednak z rodzinnego, wielopokoleniowego domu.

– Popołudniowe picie tego napoju było pewnego rodzaju rytuałem w naszej rodzinie. – opowiada.- Przy niej rozmawiano na poważne tematy, rozstrzygano różne wątpliwości, żartowano, śmiano się, a wesoły okrzyk babci: „kawusia!” gasił wszelkie spory i poprawiał nastrój nawet najbardziej smutnemu członkowi rodziny. To był czas relaksu, integracji z rodziną, czas celebrowany przez każdego. Byłem wtedy dzieckiem, ale doskonale to pamiętam.

Pan Adrian mówi, że to było początkiem jego przygody z kawą – pasja do niej. Najpierw do tej zwykłej czarnej Kahwah, Extra Selekt czy Santosy kupionej w Pewexie.

– A że zawsze miałem dobry smak i węch (w kawie występuje ok. 1000), postanowiłem zajmować się kawą na co dzień. – opowiada. – Odpowiednie szkolenie, nabywanie doświadczenia i nauka sztuki baristycznej od innych, uczestnictwo w cupingach (degustacjach kawy). Niestety „szeregowy” barista nie jest za dobrze opłacany w branży gastronomicznej. Wynika to ze stosunkowo niskiej stawki godzinowej i niewielkich napiwków.

Podsumowanie
Pomysł na biznes: mobilny bar kawowy
Tytuł
Pomysł na biznes: mobilny bar kawowy
Opis
Mocna lub delikatna, z puszystą pianką, mlekiem lub ze śmietanką– któż z nas nie lubi „małej czarnej”...
Autor
Opublikowane przez
DPB
  • Kawa to przyjemność. Ale jako biznes wcale nie taki łatwy i prosty. Nie daleko mnie pewien chłopak pracuje w „kawiarnii rowerowej”. Na dworze jest zimno bo zaledwie kilka stopnie i współczuje mu pracy nawet jeśli opije się kilku gorących kaw dziennie.

    Swoją drogą kawiarnia to jeden z najbardziej popularnych pomysłów na firmę.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER