Pomysł na biznes dla pań

Pięciogwiazdkowy hotel dla czworonożnych gości

Kochasz zwierzęta, posiadasz doświadczenie w opiece nad nimi, działkę blisko miasta i chciałbyś połączyć pracę z hobby? Załóż hotel dla zwierząt. Rynek usług świadczonych na rzecz amatorskiej hodowli zwierząt towarzyszących w Polsce wciąż się rozwija. Porządne i komfortowe pensjonaty dla czworonogów wciąż są poszukiwane i niestety deficytowe. Jak mówią właściciele pupili „nie wystarczy tylko postawić 30 kojców i dwa razy dziennie rzucić im coś do zjedzenia.”

Oczekują oni kameralnego, zadbanego miejsca, w którym ich zwierzak będzie czuł się jak w domu, pozostawał pod fachową opieką i miał do dyspozycji – oprócz spaceru dwa razy dziennie – także ofertę szkoleniową lub pielęgnacyjną.

Hotel, nie przechowalnia

– Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę, że zapewnienie tymczasowej opieki swoim zwierzętom w czasie, kiedy np. udają się na wakacje, delegację, czy do rodziny na święta poza swoje miejsce zamieszkania – nie sprowadza się do uwiązania psiaka do płotu w ogrodzie lub pozostawienia kota samego w domu z pełną miską jedzenia – mówią właściciele hoteli. – Chcą powierzyć zwierzęta w zaufane ręce. Naszymi hotelowymi gośćmi są głównie psy i koty, ale zdarzają się także małe gryzonie, króliki, papugi oraz tchórzofretki.

Do prowadzenia tego biznesu nie potrzeba specjalnych uprawnień weterynaryjnych lub pozwoleń. Dobrze jednak, aby przyszły właściciel miał doświadczenie w opiece nad zwierzętami, zwłaszcza psami i kotami (własnymi w domu lub w schronisku), a także odpowiednie kwalifikacje np. studia zootechniczne lub dyplom technika weterynaryjnego. W prowadzeniu tej działalności potrzebna jest wiedza na temat zwierząt, ich psychologii i przyzwyczajeń. Według prowadzących ten biznes to znacznie ułatwia sprawę, ponieważ w hotelu będziemy mieli do czynienia np. z psami pethotel2odczuwającymi smutek po rozłące z właścicielem, zagubionymi, które różnie mogą reagować na nowe otoczenie. Warto na swojej stornie internetowej przygotować specjalne kwestionariusze, w których właściciel czworonoga określi jego nawyki i potrzeby. Obecnie hotelowi czworonożni goście chronieni są jedynie przez ogólne przepisy Ustawy o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997 roku (Dz. U. z 1997 r. Nr 111, poz. 724). W rozdziale drugim, artykule 9 tej napisane jest: Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody;. Uwięź, na której jest trzymane zwierzę, nie może powodować u niego urazów ani cierpień oraz musi mu zapewnić możliwość niezbędnego ruchu.

Pomimo braku regulacji prawnych dotyczących prowadzenia pensjonatu dla zwierząt każdy właściciel powinien znać dotychczasowe rozporządzenia i stosować się do nich – Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz. U. z dnia 12 lipca 2004 r.), Rozporządzenie Ministra Środowiska dotyczące minimalnych warunków utrzymania poszczególnych gatunków zwierząt wykorzystywanych do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych z dnia 20 stycznia 2004 r. (Dz. U. z dnia 4 lutego 2004 r.), Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 marca 2006 roku w sprawie szczegółowych warunków utrzymania zwierząt laboratoryjnych w jednostkach doświadczalnych, jednostkach hodowlanych i u dostawców z dnia 10 marca 2006 r. (Dz. U. z dnia 28 marca 2006 r.).

Podsumowanie
Pięciogwiazdkowy hotel dla czworonożnych gości
Tytuł
Pięciogwiazdkowy hotel dla czworonożnych gości
Opis
Kochasz zwierzęta, posiadasz doświadczenie w opiece nad nimi, działkę blisko miasta i chciałbyś połączyć pracę z hobby? Załóż hotel dla zwierząt. Rynek usług świadczonych na rzecz amatorskiej hodowli zwierząt towarzyszących w Polsce wciąż się rozwija. Porządne i komfortowe pensjonaty dla czworonogów wciąż są poszukiwane i niestety deficytowe.
Autor
Opublikowane przez
DPB
 • Dużo się słyszy o takich hotelach dla zwierzaków. Jednak nie jest to jeszcze popularna forma zarabiania. Również myślę, że to BARDZO dobry pomysł na biznes 😉 Tylko trzeba dbać o czworonożnych.

 • Animalcare

  Prowadze hotelik tak całkowicie po domowemu i widze ze wilu własciceli woli taka forme bardziej niz osobny lokal do tego przeznaczony,a z tego własnie wzgledu ze ich podopiecznie sa z nami w zasadzie cały czas. Śpia z nami w łozkach itp.. jest to na pewno bardziej niekorzystne ze wzgledu na utrzymanie np porzadku bo siersc itp ale mi równiez taka forma bardziej odpowiada. Dla nas kazdy klient zostaje członkiem naszej rodziny i tak tez jest traktowany a czasem i lepiej 😉
  Byc moze z czasem zmienie zdanie i otworze osobny lokal ale poki co… No i warto być opiekunem,groomerem i t.weterynarii w jednym 😀
  Pozdrawiam
  animalcare.turio.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

 • dla pań
 • w mieście
 • na wsi
 • w internecie
 • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER