Franczyza

NOWE RABATEM.pl – nowoczesne oprogramowanie, z niskimi kosztami stałymi

Rabatem.pl to nowoczesna platforma multimedialna, będąca połączeniem reklamy w mediach tradycyjnych z promocją na portalu internetowym i w mediach społecznościowych. Nie jest to jednak typowa reklama, ale to, co ludzie kochają – kupony rabatowe. W ten sposób powstał innowacyjny, ale skuteczny i tani nośnik reklamowy. Decydując się na rabatem.pl prowadzisz własny portal zakupów rabatowych  (www.twojanazwamiasta.rabatem.pl) oraz zostajesz wydawcą kolorowej „Gazetki z Rabatem” z perforowanymi kuponami na terenie Twojego Miasta i powiatu.

Dobry Pomysł na Biznes
– Mijają właśnie  trzy lata od kiedy zaczęliśmy prowadzić stronę www.rabatem.pl w Nowym Sączu – informuje Michał Janus z Rabatem.pl. – Pierwsze kupony pojawiły się pod koniec sierpnia 2013 roku, nikt jednak wtedy nie myślał o rozwijaniu portalu za pomocą franczyzy.

Stali klienci, współpraca z coraz większymi partnerami

Obecnie firma prowadzi 2 jednostki własne, ponad 20 franczyzowych i generuje razem kilkaset tysięcy odsłon. Do końca roku planuje mieć łącznie 40 punktów.

– Rozpoczynając nasz biznes stworzyliśmy stronę Rabatnowysacz.pl, a następnie prostą gazetkę z perforowanymi kuponami. – opowiada Michał Janus. – Przeznaczona była do starszej grupy odbiorców, które niekoniecznie wiedzą, czym są media społecznościowe, nie są fanami smartfonów, tabletów czy innych nowoczesnych rozwiązań. Gazetka z 16 atrakcyjnymi kuponami ważnymi miesiąc trafia do nich przede wszystkim ze skrzynki pocztowej lub przynoszą ją np. z instytucji, które odwiedzają.

Michał Janus od 11 lat stale zajmuje się reklamą i marketingiem. Przez 7 lat pracował w dużej korporacji i sprzedawał reklamy do prasy lokalnej, ogólnopolskiej oraz na strony www. Pracował również w portalu zakupów grupowych, był także Dyrektorem w Domu Mediowym. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu kampanii reklamowych czy działalności agencji reklamowych. Jego życie zawodowe to sprzedawanie i kupowanie reklam.

– Moim celem i pomysłem było wprowadzenie innego nośnika reklamowego na rynek – mówi. – Nie chciałem kolejnej gazety – płatnej lub bezpłatnej, kolejnej radiostacji, stawiania billboardów, opiniotwórczego portalu, etc. To wszystko już było.

Szukałem nośnika z niskimi kosztami stałymi w prowadzeniu biznes, formy reklamy która jest tania na lokalnym rynku, ale efektywna.

 

Nowe Rabatem – przede wszystkim portal, nowa funkcjonalność, nowe możliwości

Dobry Pomysł na Biznes

– W Polsce ponad 28 mln użytkowników korzysta z Internetu, (źródło: http://antyweb.pl/gemius-kto-w-polsce-korzysta-z-facebooka-i-twittera/), dlatego też postanowiliśmy rozbudować portal i w największym stopniu skupić się na nim, jako naszym najważniejszym medium – mówi Michał Janus. – W maju tego roku oddaliśmy najnowszy „silnik” rabatem.pl, nad którym pracowaliśmy prawie rok. Poprawił się wygląd strony, zwiększyliśmy ruch na stronie o ponad 250 %. Rozbudowaliśmy też statystyki portalu. Każdy franczyzobiorca może badać, która oferta jest najbardziej przeglądana, która jest najbardziej popularna, która mniej. Ma dostęp do dokładnych informacji, o której godzinie, jaki adres mailowy i jaką konkretną ofertę pobrał.

Portal udoskonalił także panel użytkownika, który pobiera kod. Dzisiaj każdy może się zarejestrować na stronie rabatem.pl, śledzić historię kodów, gromadzić je wszystkie w jednym miejscu bez potrzeby drukowania.

-Wystarczy się zarejestrować, pobierać kody i pokazywać je na telefonie w sklepach czy punktach usługowych – zapewnia Michał Janus. – Podam prosty przykład: Pani X chciałaby iść do kosmetyczki na godz. 14, na godz. 16 do fryzjera, a potem pójść na pizzę. Dzwoni, umawia godziny, informuje, że ma kod na mikrodermabrazje, na koloryzację włosów oraz pizzę. Pobiera te kody rejestrując się i na miejscu pokazuje je oszczędzając np.60 zł.

Tylko w maju 2016 roku zarejestrowało się ponad 400 użytkowników.

– Wzmocnienie reklamy online poprzez drukowania Gazetki z Rabatem spowodowane jest nie tylko dotarciem do grupy osób starszych np. 50 plus, ale jest to również forma reklamy – wyjaśnia Michał Janus. – W każdej Gazetce znajduje się cenna dla użytkowników informacja: „zabrakło Ci kuponów, wejdź na stronę i pobierz więcej.”

Podsumowanie
NOWE RABATEM.pl – nowoczesne oprogramowanie, z niskimi kosztami stałymi
Tytuł
NOWE RABATEM.pl – nowoczesne oprogramowanie, z niskimi kosztami stałymi
Opis
Rabatem.pl to nowoczesna platforma multimedialna, będąca połączeniem reklamy w mediach tradycyjnych z promocją na portalu internetowym i w mediach społecznościowych.
Autor
Opublikowane przez
DPB
 • Carles

  Bardzo ciekawe przedsięwzięcie. Zainteresował mnie artykuł. Sądzę, że można zarobić jak ktoś obraca się na rynku marketingowym. Wziął bym pod rozwagę podczas szukania celu inwestycyjnego.

  • Zebra

   Faktycznie interesujące. Już chyba kolejny artykuł o rabatem tutaj jest. Widziałem także na portalu z ogłoszeniami o pracę info że poszukują franczyzobiorcy. Teraz wiem już ” z czym to się je”.

   • Adam

    Już jakiś czas temu się spotkałem z Rabatem. Polecam!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

 • dla pań
 • w mieście
 • na wsi
 • w internecie
 • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER