Pomysł na biznes dla pań

Mobilny masażysta. Zabiegi w domu są komfortowe i bardziej relaksujące

Nawał pracy, stres, nadgodziny – to prosta droga do przemęczenia, które szybko i negatywnie przekłada się na naszą sprawność i chęć do życia. Najszybciej dają osobie znać zbolałe stawy i obolały kręgosłup. Chorych i obolałych osób nie brakuje, a jedna z metod – lecznicze masaże są bardzo skuteczne, a do tego stanowią sposób na niezły zarobek.

Bóle kręgosłupa mogą wyłączyć nas z życia na wiele miesięcy, a czasem i lat. Groźne są zwłaszcza trwałe schorzenia. Pozornie zaczynające się niewinne bóle mogą zniszczyć np. dobrze zapowiadającą się pracę, ale też poważnie utrudnić życie rodzinne. I tu pomocne mogą okazać się masaże, które skutecznie złagodzą uporczywe bóle stawów i mięśni, a systematycznie stosowane mogą polepszyć stan naszego zdrowia. Masażystów na rynku zdrowia jest bez liku, jednak masaż masażowi nierówny. Są fizjoterapeuci stosujący tradycyjne metody, praktykujący też metody holistyczne, ale też i takie, których źródła tkwią w medycynie i tradycjach Dalekiego Wchodu. Dlatego warto przed wykupieniem zabiegu zainteresować się daną firmą, sprawdzić jakie metody stosuje i jakie masażyści posiadają kursy i certyfikaty.

Zabiegi w domu klienta

masaz

Fot. W. Mocny

Dobrym podejściem do klienta, który ma ochotę poddać się terapii masażem jest zabieg w miejscu jego zamieszkania. Taką właśnie mobilną masażystką jest pani Ksenia, na co dzień fizjoterapeutka w jednym z pomorskich szpitali. Gdy już jest na miejscu – nie ma reguły jeśli chodzi o długość zabiegu. Jedne masaże np. ręki wymagają 15 min. czasu inne 1 -2 godzin. Ceny zabiegów mieszczą się w granicach 35 – 100 zł.

– Zdarza się, że jadę do klienta 30 – 40 km – mówi pani Ksenia. – Mimo to dojazdy na zabiegi do klienta w mojej najbliższej okolicy (Kwidzyn, Malbork, Sztum) jest bardzo opłacalny. Dzięki temu pacjent czuje się bardzo bezpiecznie i komfortowo. Masaż odbywa się w miejscu, które dobrze zna i jest mu przyjazne. Brakuje też zbędnych bodźców z zewnątrz, co wbrew pozorom jest bardzo istotne dla skutecznej terapii.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER