Materiały partnerów

Własny biznes w parze z parą

Zastosowania w przemyśle

Jak wykorzystać specyfikację myjni parowych we własnym biznesie ? Pomysłów może być wiele. Począwszy od rozwinięcia domyślnych usług: czyszczenia pojazdów, maszyn czy sprzętu ciężkiego, przez wsparcie administracji publicznej, dzięki możliwości czyszczenia elewacji budynków z brudu czy niechcianych graffiti, na drobnych, ale wciąż pełnych potencjału usługach kończąc : czyszczenie dywanów, nagrobków) czy nawet okien i elewacji domów.

Dobry pomysł, jakim jest wykorzystanie myjni parowych to także ważna kwestia w perspektywie samego procesu założenia firmy. – Coraz popularniejsze stają się wnioski o otrzymanie dotacji na rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej. Oryginalny i dokładny biznes plan zwiększa szanse na uzyskanie dotacji z Urzędów Pracy czy środków unijnych – podpowiada Adam Szarwiło z GreenSteam, podkreślając jednocześnie, że jako eksperci chętnie pomagają przyszłym przedsiębiorcom w skompletowaniu dokumentacji i wystawieniu koniecznej ekspertyzy.

Myjnie parowe a ekologia

Przy planowaniu wykorzystania myjni parowych w biznesie nie należy zapominać o wątku ekologicznym. Warto zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, myjnie parowe dbają o środowisko – oszczędzają wodę i ograniczają do minimum zużycie groźnych dla środowiska chemikaliów. Dzięki zastosowaniu pary wodnej nie trują one lokalnych wód związkami chemicznymi i nie pobierają takiej ilości wody, co ich tradycyjne odpowiedniki. Taka oszczędność środowiska to także oszczędność dla nas.

 

pomysł na biznes - myjnia parowa

Fot. 3 Czyszczenie łodzi motorowej przy pomocy myjni parowej Optima DMF

Podsumowanie
Własny biznes w parze z parą
Tytuł
Własny biznes w parze z parą
Opis
Sukces każdego nowego biznesu uzależniony jest od takich elementów jak mobilny charakter działalności, dbałość o ekologię, redukcja kosztów i możliwe przyspieszenie ich zwrotu.
Autor
  • Ostatnio słyszałem, że pomysły na biznes nie mają znaczenia. Liczy się wykonanie. W sumie to już chyba parę razy to słyszałem 😀
    Ja mogę strzelać pomysłami na biznes co chwilę. Co z tego skoro można być tylko w jednym miejscu naraz? 🙂
    Przy okazji, świetną blog. Oby tak dalej!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER