zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Dwie polskie firmy produkują drukarki 3D!

Druk 3D stał się już niezbędny w pracach takich jak: projektowanie wyposażenia designerskich wnętrz, w architekturze, do produkcji dodatków, w świecie mody, czy po prostu we wzornictwie dekoracyjnym. Co ciekawe mowa nie o zagranicznych drukarkach 3D, a polskich firmach, które już odniosły rynkowy sukces. Chodzi o producentów Omni3D i 3NOVATICA.

  Omni3D to innowacyjny producent drukarek 3D i materiałów do druku. Firma koncentruje się na rynku profesjonalnym i wymagających odbiorcach, dla których najistotniejsze są stabilność, precyzja druku oraz wsparcie posprzedażowe produktu. Omni3d wytwarza maszyny w cenie 10 tys. dolarów, a zatem ok. 3 razy taniej niż w USA.

Różnorodne zastosowanie

Omni3D nieustannie rozwija swoje produkty. Dlatego może zaproponować całą linię maszyn, mogących zostać użyte nawet w przypadku najbardziej złożonych zadań. Drukarki 3D doskonale sprawdzają się zarówno w biurach architektonicznych, firmach prototypujących elementy maszyn oraz przy liniach produkcyjnych. Korzystają z nich nie tylko młodzi inżynierowie na politechnikach, ale też studenci akademii sztuk pięknych, co potwierdza szybko powiększające się grono odbiorców maszyn Omni3D. Istnieje możliwość zatrudnienia się jako autoryzowany reseller firmy Omni3D. Trzeba jedynie wypełnić specjalny formularz, a następnie przedstawiciel firmy kontaktuje się z kandydatem na współpracownika w terminie 3-7 dni roboczych (patrz apla) - Widzę przyszłość druku 3D w zastosowaniu przemysłowym w produkcji precyzyjnych części zamiennych na potrzeby linii produkcyjnych ? mówi Konrad Sierzputowski, prezes sprzedającej drukarki 3D firmy Omni3D.

- Tego rodzaju druk może zastąpić frezerki, tokarki. Tworzenie części przy pomocy drukarek 3D oznacza stosunkowo niewielkie koszty i zaoszczędzenie wielu godzin pracy lub czasu potrzebnego na zdobycie niezbędnych części. Co prawda drukarka 3D nigdy nie pozwoli na uzyskanie, jakości oryginału z uwagi na tworzywo, którym się posługuje, jednak przy pomocy drukarek 3D, można z powodzeniem wykonać od kilkuset do nawet kilkunastu tysiący części lub elementów. Drukarki Omni3D trafiły już do takich producentów jak Netia czy Sharp, ale marzeniem K. Sierzputowskiego jest, by jego urządzenia trafiły poddachy zwykłych ludzi. Od dwóch miesięcy 80 proc. produkcji Omni3D to eksport za granicę.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.29

Udostępnij artykuł:

Al.Capone specjaliści od alkoholu Al.Capone specjaliści od alkoholu
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem