Pomysł na biznes na wsi

Dobry pomysł na biznes – domowe przedszkole/opieka nad dziećmi

Rodzice bardzo często narzekają na przepełnione przedszkola. W tym – za duże grupy i brak indywidualnego podejścia do konkretnego dziecka. Coraz częściej szukają „kameralnych” i mniejszych przedszkoli, „kącików dziecięcych” czy „klubów maluszka”. I tu pojawia się doskonały pomysł na biznes – domowe przedszkole, lub po prostu dzienna opieka nad dzieckiem w prywatnym domu.

Idea ta rewelacyjnie sprawdzi się na wsiach. Rodzice nie musieliby dowozić pociech do przedszkola w mieście. Mogliby też zostawić dziecko w domowym przedszkolu na kilka godzin w wybrane dni tygodnia.

Przedszkole z domową, przytulną atmosferą

Takie przedszkola znajdują się zazwyczaj w prywatnych domach właścicieli. To niewielkie placówki opiekuńczo-edukacyjne, pełniące tę samą rolę co przedszkola państwowe. Ich założycielami są jednak osoby prywatne. Wybierają je rodzice, którzy nie zdążyli zapisać dziecka do publicznej lub niepublicznej placówki, lub zwyczajnie zabrakło w nich miejsc.

– Z domowych przedszkoli chętnie korzystają także rodzice, którzy po prostu nie chcą oddawać dzieci do dużych grup przedszkolnych. – mówią prowadzący ten biznes.

– Jak sama nazwa wskazuje w „domowym przedszkolu” panuje domowa, ciepła i przytulna atmosfera. Dzieci jedzą domowe posiłki. Chętniej uczęszczają do „drugiego domku”, nie mają poczucia, że są pozostawione w obcej instytucji. Nie ma tam mnóstwa płaczących rówieśników przez co dziecko także bywało rozdrażnione i zagubione. Jest za to mniejsza grupa kolegów, z którymi może się zaprzyjaźnić i lepiej poznać.

W domowym przedszkolu dziecko nie jest anonimowe. Dzięki małym grupom jego edukacja przebiega dokładniej i bardziej zindywidualizowanie. Dostrzeżony jest każdy jego problem i potrzeba. Bardzo często ma też do dyspozycji bogatszą ofertę edukacyjną niż państwowe placówki.

Przedszkola dostosowują godziny otwarcia do potrzeb rodziców – mogą oni zaprowadzić tam pociechy w każdy dzień tygodnia o praktycznie każdej porze. Dzięki temu mają możliwość dopasowania przedszkolnego grafika do codziennego planu dnia swoich zajęć.

Podsumowanie
Dobry pomysł na biznes – domowe przedszkole/opieka nad dziećmi
Tytuł
Dobry pomysł na biznes – domowe przedszkole/opieka nad dziećmi
Opis
Rodzice bardzo często narzekają na przepełnione przedszkola. W tym - za duże grupy i brak indywidualnego podejścia do konkretnego dziecka. Coraz częściej szukają „kameralnych” i mniejszych przedszkoli, „kącików dziecięcych” czy „klubów maluszka”. I tu pojawia się doskonały pomysł na biznes – domowe przedszkole, lub po prostu dzienna opieka nad dzieckiem w prywatnym domu.
Autor
Opublikowane przez
DPB

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER